Sprzątanie salonu w 5 minut

0
Sprzątanie salonu w 5 minut

Sobota. Czy Wam również oprócz weekendu kojarzy się ze sprzątaniem? Czy też dobrze czujecie się w pomieszczeniach, gdzie jest ład i porządek, jednak nie lubicie doprowadzać ich do takiego stanu? 😉 My niestety tak. I właśnie dlatego przybywamy do Was z tym postem i odpowiedzią na pytanie, jak może wyglądać sprzątanie salonu w pięć minut.

7 zasad jak stworzyć salon, który szybko się sprząta czeka na Was poniżej. To łatwy sposób na sprzątanie salonu w pięć minut!


  1. Mało rzeczy znajdujących się na wierzchu.

Figurki porcelanowe na półkach, pluszowe maskotki, niezliczona ilość świeczek. To nic innego jak tzw. kurzołapy. Czy nie lepiej zrezygnować z nich, a na półce postawić np. ładne zdjęcie w ramce? Wygląda to o wiele bardziej estetycznie i naprawdę ułatwia sprzątanie.

7 zasad jak stworzyć salon, który szybko się sprząta

  1. Pojemniki, pudełka

Można w nich przechowywać m. in. okulary przeciwsłoneczne, biżuterie, klucze i wszystko to, co (oczywiście ostatni raz) odkładacie na komodę i macie zamiar schować „za chwilę”. Nie dość, że wszystkie te rzeczy będą w jednym miejscu, to jeszcze zapewnicie Waszemu salonowi ładny wygląd. 😉

7 zasad jak stworzyć salon, który szybko się sprząta

  1. Więcej półek, mniej rzeczy

Wolicie odkładać na inne miejsce dziesięć książek, by wytrzeć kurz na jednej półce czy może wziąć do ręki jedną książkę i wykonać tę czynność? Zależy to tylko od Was. My jednak jesteśmy zwolennikami tej drugiej opcji. Dzięki niej można szybko i bez problemów z układaniem pozbyć się kurzu na regałach.

sprzątanie salonu w pięć minut

  1. Zrezygnuj z serwetek

Serwetki na meblach i ławie? Z pewnością kiedyś były modne, jednak w dzisiejszych czasach nie jest już „koniecznością”, by stolik do kawy u każdej porządnej pani domu nakryty był serwetą. To nie tylko materiał do zbierania kurzu, lecz także coś, pod czym lubią skrywać się okruszki od ciasta. Dlatego polecamy zrezygnować z serwetek i ograniczyć się do położenia na ławie np. szklanego pojemnika czy też wazonu ze świeżymi kwiatami.

7 zasad jak stworzyć salon, który szybko się sprząta

  1. Drewniane blaty

Są łatwiejsze w utrzymaniu i zdecydowanie nie widać na nich tak bardzo kurzu, jak na białych, czarnych czy tych brązowych. Dzięki drewnianym blatom sprzątanie salonu w pięć minut naprawdę może stać się rzeczywistością.

7 zasad jak stworzyć salon, który szybko się sprząta

  1. Sprzątać w czwartek lub piątek

Lubimy wyznawać zasadę, że weekendy są od odpoczywania. Dlatego polecamy sprzątać chociaż dwa dni wcześniej. Wtedy nie tylko będziemy mogli spać dłużej w sobotę, nie myśląc o pracy do wykonania, lecz także wizyta niespodziewanych gości nie wprawi nas w takie zakłopotanie.

7 zasad jak stworzyć salon, który szybko się sprząta

  1. Wybieraj powierzchnie, które można łatwo wyczyścić

Plama na ścianie będąca wynikiem kreatywności naszych dzieci? A może niechciane rozprzestrzenienie się ciasta na naleśniki? Na ścianach tylko pomalowanych farbą często trudno usunąć wszelkie zabrudzenia, dlatego jako ostatnią z naszych zasad jak stworzyć salon, który szybko się sprząta, polecamy wybrać chociażby folię tapetową z naszej oferty, która dzięki swojej gładkiej i śliskiej powierzchni nie pozostanie brudna dłużej niż do naszego wytarcia ją np. ściereczką.

Jeśli możemy pomóc Ci w wyborze fototapety, skontaktuj się z nami!

Obsługa zamówień:
PRINTSPOT – biuro projektowe
ul. Żółkiewskiego 3, 63-400 Ostrów Wielkopolski

numer tel.: 62 594 48 49
e-mail: drukarnia@printspot.pl

Aby obliczyć cenę fototapety, skorzystaj z naszego kalkulatora: http://printspot.pl/kalkulator/

Dodaj komentarz